Aby lodičky nebolely

Také závidíte ženám, které se bez problému pohybují na vysokých podpatcích s viditelnou lehkostí a očividně bez bolestí? Také trpíte, kdykoli máte v lodičkách dojít někam dál než do auta? Možná se vaše lodičky prostě jen nehodí k vašim nohám. Nebo v nich neumíte chodit. Vyzkoušejte naše fígle a přestaňte pro krásu trpět.

Obchod s obuví

Důležité je nepřebrat

Aby vaše nožky v lodičkách netrpěly, musíte nejdřív vybrat ty správné. Pokud vás už při zkoušení v obchodě budou někde dřít nebo tlačit, nebrat. Rozšlápnou se možná nové tenisky, ale kvalitní kožené lodičky nikoli. Ano, aby byly pohodlné a daly se nosit třeba i celý den, musí být velmi kvalitní, ideálně z pravé kůže a nejlépe lodičky Tamaris. V takových budou vaše nohy jako v bavlnce. Když už si vyberete, nebojte se v nich procházet po obchodě třeba i deset minut. Teprve potom poznáte, jestli vám opravdu sedí.

Nikdy nepřeceňujte své schopnosti. Raději začněte s podpatky nižšími, až si noha zvykne, můžete postupně přejít k vyšším.

Bolavé nohy

Nepodceňujte prevenci

I když vám vaše krásné nové lodičky Caprice padnou sebelíp, není od věci do nich vložit gelové polštářky, které seženete v každé dobré obuvi. Zvlášť pokud plánujete protancovat celou noc či celý den běhat po městě.

Modré lodičky

Elegantně jako kočka

Občas na ulici potkáme slečnu či dámu, která má sice nádherné lodičky Melissa, ale absolutně v nich neumí chodit a je spíše pro smích. Víte, jak správně našlapovat v podpatcích?

Základem je upravená noha, takže nejdříve navštivte svoji pedikérku. Na společenské akce by měly být podmínkou punčochy, ideálně v odstínu vaší pleti.

A teď postoj. Hlava je vzpřímená, ramena jsou dole, hrudník vypnutý, ruce volně podél těla. Nohy pokládejte jednu před druhou, jako byste šla po rovné čáře. Pomozte si zrcadlem. Nezapomínejte propínat prsty u nohou. Váhu přenášejte od špiček na polštářek chodidla a na závěr na patu. Dělejte menší a pomalejší kroky. Pak bude vaše chůze více sexy.

Zde můžete shlédnout video, kde jsou výše uvedené rady převedené do praxe.