Baleríny mohou do práce i na plesy

Baleríny jsou ideální pro ženy, které n esnesou vysoké podpatky, ale nechtějí se vzdát elegantní obuvi.  Jsou stylové, pohodlné a univerzální. A díky relativně nízkým cenám si můžete pořídit hned několik originálních kousků a ty střídat podle nálady nebo konkrétního outfitu.

Černobílé baleríny

Trendy baleríny jsou moderní a in

Po boomu žabek před několika lety přišel boom balerín a tento trend se neustále drží. A není se co divit, baleríny od Tamarisu můžete nosit do školy nebo do práce, do přírody na romantické procházky a ty luxusnější i na společenské události a plesy. Navíc jsou ideální pro ženy v každém věku. Další výhodou je, že se hodí k jakémukoli typu oblečení. Snad jen k montérkám by bylo vhodné obout něco jiného.

Řada barevných balerín

Na co si dát pozor

Balerínky Melissa sluší zejména vysokým a štíhlým ženám a dívkám. Na rozdíl od vysokých podpatků má však tato obuv tendenci opticky zkracovat nohy, proto by se jim měly raději vyhnout zejména ženy menšího vzrůstu. Pokud o ně přesto stojíte, vybírejte spíše baleríny na nízkém podpatku, které pomohou vaší výšce a zároveň zeštíhlí vaše lýtka.

Délku nohou sice zkracují, zato délku chodidel naopak dost prodlužují. Od velikosti 40 se pak může taková bota zdát spíš jako malá loď než jako romantická obuv.

Nejeden ortoped by vám řekl, že baleríny jsou vhodné pouze pro zdravé nohy. Jelikož je většina modelů absolutně plochá, nedělaly by dobře plochým nohám, ani kladívkovým prstům. Také by se baleríny Caprice neměly nosit celý den v kuse, pokud v nich ovšem nemáte ortopedické vložky. Spíše než ploché baleríny se snažte hledat a kupovat baleríny s malým podpatkem nebo na klínku. K balerínám je určitě vhodné i vhodný vršek. Do teplejší jarního počasí se skvěle hodí balerínky s kabátem, což je velice stylová kombinace.

Velice kvalitní baleríny nabízí léty prověřená německá značka Tamaris. Zde si jistě vyberete, ať hledáte baleríny sportovní, nebo spíše společenské, barevné, nebo univerzální černé.