Obuv CROCS jako fenomén poslední doby

Příběh této značky je na první pohled uplně neuvěřitelný. Tyto „plastové“ boty se staly hitem a doslova válcují módní trhy a není člověka, který by tyto boty neznal. Každý této značce předvídal nevábnou budoucnost. Všichni se ovšem mýlili.

O značce Crocs

Dle oficiálních stránek CROCS.com vydala značka vydala svůj první model obuvi již v roce 2002, takže se nejedná o žádnou mladou značku. Původní záměr byl takový, že se Crocs bude zabývat pouze zdravotnickou obuví a módu nechá stranou. První modely byly opravdu určeny pro zdravotnické účely a měli sloužit jako pohodlná obuv do lázní a nebo do sauny. Boty Crocs musíte buď milovat a nebo šíleně nenávidět, protože to prostě jinak nejde. Někdo na ně nadává jaká je to hloupost a někdo je miluje. Ovšem musíme podotknout, že zájee o tuto obuv byl a je obrovský. V roce 2004 si nechali patentovat svůj výrobní materiál, který se jmenuje Croslite.

Co je Croslite?

Jedná se o materiál, který až o 63% uvolňuje svalové vytížení v oblasti kotníku. Tento materiál je patentovaný firmou Crocs, které se specializuje na výrobu módní a zdravotnické obuvi. Materiál je neuvěřitelné lehký a odolný vůči bakteriím a mikrobům. Je snadno omyvatelný. Croslite je materiál, který svým složením připomíná pěnu, ale není pórovitý. Tím pádem v něm nevznikají plísně. Při chůzi v obuvi z toho materiálu cítíte uvolnění a pohodlí. Croslite se přizpůsobuje tvaru Vašeho chodidla, takže je i po delším nošení velice pohodlný.

Produkty značky CROCS

Je až neuvěřitelné kolik druhů a barevných provedení tato značky má. Jejich nejznámější model, připomínající dřeváky, je dostupný ve více než dvaceti barvách a nebo barevných kombinacích. Mezi další oblíbené modely patří například baleríny a nebo žabky. V České Republice si také získávají na oblibě holínky CROCS, které dokáží spolehlivě ochránit v nepřízni počasí. Nespornou výhodou této obuvi je fakt, že se perfektně hodí pro sportovní aktivity jako plážový volejbal nebo jako boty do vody apod. Baleríny Crocs jsou naopak čistě módní doplňkem a obecně plastové boty jsou čím dál oblíbenější. Příkladem může být například značka Mel, které se na „plastovou“ módní obuv přímo specializuje.

Partnerství se společností Jibbitz přineslo firmě CROCS další obrovské možnosti. Jibbitz produkuje různé doplňky, figurky a obrázky, kterými si můžete své botky ozdobit. Je tedy jasné, že se značka zaměřuje spíše na děti, které tato obuv uplně uchvacuje. Mezi ty nejlepší dětské modely patří rozhodně Crocs Disney Kids, na který jsou vyobrazeny známé animované postavičky. Nejznámějším modelem jsou tedy hlavně pantofle CROCS, které se se dostali do podvědomí většiny lidí a jsou také hojně padělávané.

Vývoj značky Crocs

Celý vývoj této značky je shrnutý na následujíc infografice, které je bohužel v angličtině. Je možné, že už toho Crocsy dokázaly tolik?

Vývoj značky Crocs - zdroj Crocs.com
Vývoj značky Crocs – zdroj Crocs.com

 Vhodné kabelky k tomuto druhu obuvi

Pokud hledáte levné kabelky akce slevy, tak se Vám tento tip bude líbit. Ceny kabelek šli v poslední době poměrně dolů a lze sehnat opravdu nádherné zlevněné kabelky do 1000 Kč. Tyto kabelky jsou obvykle vyrobeny ze syntetiky. Důležité je také sledovat moderní trendy, které spíše volí prostornější kabelky do V střihu. Vhodné je takové kabelky kupovat se zipem na vrchu ať máte všechny Vaše v bezpečí. Co se týče barvy, tak určitě neuděláte chybu, když budete nové kabelky vybírat v černé barvě. Jedná se o neutrální barvu, které se bude hodit k většině Vašeho letního outfitu. Ovšem i obuv Crocs disponuje poměrně širokou základnou barev, takže můžete zvolit i něco odvážnější. Ovšem pozor, aby se Vám pak taková kabelka hodila i k Vaším dalšímu oblečení/obuv.